fotbalový klub Křižanovice novinky

TJ Velešovice A - FK Křižanovice A 1 :2 (0 : 2)

Branky - Maláč Jakub, Minks Lubomír.
Sestava - Klimčík P. - Zeman P., Florián M., Brožina V., Zeman Z. - Maláč J., Raušer J., Kroupa J., Ragas M.(89.min. Řičánek M.), - Fürst T., Minks L.
V neděli 20.dubna jsme odehráli velikonoční zápas ve Velešovicích. Věděli jsme, že nás něčeká lehké utkání, zvláště když opět chybělo několik hráčů.
Již ve 2.minutě se dostávají domácí do první šance, ale Mara Florián odvrací v poslední chvíli na roh. V 11.minutě se v tutovce ocitl Martin Ragas, ale trefuje jen do brankáře. Ve 13.minutě kopou domácí trestňák, který likviduje Petr Klimčík. Ve 25.minutě nahrává Jirka Raušer Kubovi Maláčovi, který nás dostává pohotovou střelou do vedení - 0 : 1. Ve 30.minutě zahrává trestný kop Jirka Raušer, ze kterého vytěžíme pouze roh. Ve 35.minutě zvyšujeme naše vedení. Petr Zeman nahrává Lubošovi Minksovi, který se po samostatné akci nemýlil - 0 : 2. Hned po rozehrání se v tutovce ocitají domácí, ale netrefují branku. Ve 43.minutě dochází v našem pokutovém území k brutálnímu faulu na Martina Ragase, po kterém vidí po právu domácí hráč červenou kartu. Ve 44.minutě máme dvě tutovky po sobě, ale Luboš Minks ani Pepa Kroupa domácí obranný val neprostřelili. První poločas končí naším zaslouženým dvoubrankovým vedením.
Do druhé půle vstupují naši hráči už po několikáté nepochopitelně s vědomím, že se nám nemůže nic stát. Ve 48.minutě šance domácích končí rohem. V 57.minutě je v pokutovém území domácích sám Martin Ragas, po něm v zápětí Tomáš Fürst, ale ani z tohoto mráčku nezaprší. V 65.minutě ma vyloženou šanci Luboš Minks, ale jeho slabá střela končí v náručí domácího brankáře. Nedáš dostaneš se potvrdilo v zápětí. V 66.minutě dlouhý výkop domácích končí s pomocí větru po nedorozumění naší obrany a brankáře u domácího hráče, který dává pohodlně do prázdné - 1 : 2. O dvě minuty později napravuje naši hrubku Petr Klimčík, když chytá jasnou tutovku domácích. V 89.minutě střídá Michal Řičánek Martina Ragase. Zápas končí se štěstím naším vítězstvím.
Nutno dodat, že domácí i v deseti celý druhý poločas odmakali a zápas mohl skončit klidně remízou. I s trochou štěstí máme po dnešním zápase plný počet bodů a vedeme tabulku před druhými Němčanami, které hostíme příští zápas na domácím hřišti.