FK Křižanovice A - TJ Vážany A 5 : 2 (2 : 1)

Branky - 81.a 87.Chalupa Jiří, 10.Fürst Tomáš, 16.Maláč Jakub, 65.Raušer Jiří.
Sestava - Klimčík P. - Brožina V.(60.Řičánek M.), Florián M., Koutný O., Minks L.(83.Krátký L.) - Maláč J., Fürst T., Kroupa J., Ragas M.(56.Kohoutek J.) - Raušer J., Chalupa J.
Rozhodčí - Hróza Oldřich - Julínek Jakub, Kaplánek Jaroslav.
V neděli 7.června jsme hostili v posledním domácím zápase tohoto soutěžního ročníku mužstvo TJ Vážany nad Litavou.
Hned ve 2.minutě má šanci Tomáš Fürst a po něm dorážející Víťa Brožina, ale nic z toho není. V 6.minutě končí nad trestňák hostí. O dvě minuty později dává do hostujícího brankáře Luboš Minks po přihrávce Jirky Raušera. V 10.minutě přihrává Pepa Kroupa na Jirku Raušera, ten prostrčí uličkou naběhnutému Tomáši Fürstovi a ten s přehledem dává - 1 : 0. O minutu později je srovnáno. Naše obrana nechá volného útočníka hostí, který se hlavou na zadní tyč nemýlil - 1 : 1. V 16.minutě přihrává znovu Jirka Raušer a tentokrát nemá se zakončením problém Kuba Maláč - 2 : 1. Za další dvě minuty pošle dlouhý míč Marek Florián na střelce naší druhé branky, ten nejde přesně Jirku Chalupu, kterého vychytá brankář Vážan. Ve 26.minutě netrefuje stejný hráč branku v jasné šanci. Ve 36.minutu na vlas stejná akce i se stejnými aktéry jako u naší první branky, ale Tomáš Fürst tentokrát nedává. O minutu později netrefuje v tutovce branku Martin Ragas. První poločas zakončí přímák hostí, který končí na naší zdi.
Do druhé půle vlétnou lépe Vážany a ve 47.minutě chytá jejich dvě jasné šance Petr Klimčík. V 53.minutě chytá tutovku Tomáše Fürsta golman hostí po přihrávce Jirky Raušera, kteří se v podobných akcích vidí naslepo. O minutu později je vyloučen hostující útočník. V 57.minutě další gólovka hostí končí nad. V 60.minutě nekončí brankou akce Jirky Chalupy a zakončujícího Tomáše Fürsta. O pět minut později se již radujeme. Přesný centr Michala Řičánka proměňuje Jirka Raušer - 3 : 1. V 68.minutě končí nad hlavička Jirky Chalupy a o čtyři minuty později vedle střela Kuby Maláče. V 74.minutě slřela hostí z trestňáku opět nad. O minutu později bomba Jirky Kohoutka levou se stejným koncem. V 76.minutě chytá šanci Vážan Petr Klimčík a o dvě minuty později i jasnou tutovku, když sebere míč z kopačky hostujícímu hráči při samostatném úniku. V 81.minutě sebere míč Jirka Chalupa obránci hostů a zcela sám proti brankáři mu nedává sebemenší šanci zasáhnout - 4 : 1. V 83.minutě nastupuje ke svému poslednímu zápasu v dresu Křižanovic dlouholetý hráč Luboš Lasky Krátký. Jeho poslední vystoupení nemohlo dopadnout lépe. Jako v časech své největší slávy dostane v 87.minutě míč do běhu na pravé straně, zvedne hlavu a milimetrovým centrem najde na zadní tyči hlavu Jirky Chalupy, pro kterého není problém uzavřít náš brankový účet zápasu - 5 : 1. V 90.minutě ještě hosté kosmeticky upravují z pokutového kopu celkové skóre - 5 : 2.
Zápas se sice nehrál v takovém tempu jako poslední domácí utkání z Drnovicemi, ale nabídl spoustu šancí na obou stranách a jen díky brankářům nepadlo ještě více branek. Výsledek je asi pro Vážany krutý, ale za produktivitu si tři body zasloužíme.
Tímto výsledek jsme si upevnili 2.místo, ze kterého nás už nemůže nikdo sesadit.